Remedios BlogAssociation of the art of good taste.

O slobode nielen umeleckej

Publikované 07.06.2013 v 15:15 v kategórii Kreatívne, prečítané: 407x

´Je to krásne nebyť zviazaný očakávaním, ani snahou vyhovieť. Sloboda je nadherná..´ povzdychol si mystik, a šlukol zbongahašu. Budiž pravda nevypovedateľná. Nadýchol som sa, že o tom niečo napíšem, že to všetko rozpoviem presne tak, ako to naozaj bolo. No nenachádzam slov. Nie, že by som nevedel, čo chcem povedať. Len nemožem ignorovať nadbytočnosť verbálneho balastu pri témach, ktoré je nutné jednoducho precítiť
Z očí žeravý tok lávy rinúci sa spaľujúcej vysúša plodnú zem. Doráňaný obelisk túžobne týči sa nahor skalistým bralom uprostred vyprahnutej púšte. Chladný pohľad na zvíjajúcu sa dušu reťazami k nemu prikovanú riavou plynúceho času. Planie jazyk skazy vášnivo v tlame premieľajúc ostatky krvavej hostiny. Nik sa na vraha nepýtal v krajine strachom sužovaných motýlých krídel. Koleso mlyna dlávi život piskotom unikajúci po hrebeni hory smutnou piesňou hrobára. Planý pomaranč v sade hynúcich stromov, kde sesterská duša anjelské dvojča napospas šeliem vekmi hniť nechala. Skonom do matkiných útrob k smrti uvaznenej navrátiť sa rozhodla. Márne jej meno šeptom supy komolili, ked nad telom pútnika, čo z Compostely nikdy nevyrazil skláňala sa. Neštastná Ágape.
Harmónia myšlienok a činov. Nevnímam čas, ktorý neexistuje. Alebo čokoľvek, čo neexistuje. Nehľadám odpovede a neformulujem otázky. Nehodnotím. Neinterpretujem realitu. Spočívam v nej. Som v bytí s hlbokou reflexiou lásky. Som v utrpení, až kým neodíde. Až kým sa na bezpodmienečnú lásku nepremení. Dýcham a plyniem. Pracujem s tým, čo je. Bez odporovania, pretože odpor by bol odmietaním. Bez podmieňovania, pretože podmienka by bola žiadaním. Neodmietam a nežiadam. Hovorím áno všetkému, čo prichádza. A všetkému čo odchádza. Plyniem s prúdom. Som. Vidím. Reflektujem. Tvorím. Prijímam, čo dávajú. Dávam, čo prijímajú. Nie viac, nie menej. Práve toľko. A je to tak stále, i napriek občasným zábranám, váhaniu, strachom a bolestiam. Pretože plyniem v stave lásky. Som štastný. Prijal som sa. Aj svoju zodpovednosť. Ďakujem Niki.
Daniel Godány, Remedios o.z.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Členovia a spolupracovníci združenia REMEDIOS o.z.: Daniel Godány, kapela Remedios, kapela Ponte Pardo, lektori Flamenco Dance School, fotografi Jozef Páleník a Veronika Klimonová, maliar a sochár Jozef Kurinec, zvukoví majstri Ján Machút a Martin Nováček, filmoví režiséri, strihači a scenáristí Andrej Farba, Daniel Adamjak, konzultant Miroslav Palún. A podaktorí ďalší prispievatelia..