Remedios BlogAssociation of the art of good taste.

Lokálna mena ŽIVEC platná aj v Remedios

Publikované 04.07.2014 v 14:23 v kategórii Partneri a podporovatelia, prečítané: 414x

Už istý čas som cítil, že to proste musím urobiť. Rozhodol som sa zaviesť moje dlhoročne utajované ekologické cítenie do praxe, a tak sa zo mňa stal aktivista. Je mi v tejto roli zatiaľ veľmi dobre, priam báječne. V súvislosti s našimi flamencovými aktivitami dovoľte mi predstaviť Vám Bratislavskú doplnkovú menu ŽIVEC.
Živec je mena, ktorá je v Bratislave platná podobne ako euro, a má praktický názov. Bratislavský Živec. 

Platiť živcami môžete v ekologicky sa správajúcej lokálnej sieti obchodov a prevádzok. Ako doplnková mena má živec sociálnu funkciu, keďže vďaka viazanosti na komunitu ´peniaze´ neodtekajú preč, a podporujú tak miestnu slovenskú ekonomiku. Zároveň sa zníženými nárokmi na dopravu domácich produktov (na rozdiel od zahraničných), znižuje záťaž na životné prostredie. Platnosť živcov je časovo obmedzená na kalendárny rok, aby sa podporil ich obeh. Z účtovného a daňového hľadiska sa živce považujú za ceninu, podobne ako poukážky Edenred (Ticket), a podobne. Živce k tomuto momentu môžete dostať na určených miestach v Bratislave a vo Zvolene výmenou za eurá v pomere a hodnote 1:1. Toľko na úvod.

Pokiaľ ide o ekológiu, rezonuje to slovo vo mne čím ďalej, tým viac. Keď som bol malý, išlo o tému v našich kruhoch takpovediac okrajovú. Teraz, keď som veľký :), a veľké myšlienky, či meditácie premostili vonkajšok s vnútrom, je môj vzťah k Zemi osobnejší, duchovnejší. Takmer posvätný. Zvedomenie je však len prvým krokom. Čo všetko sa s tým dá v našej každodennej občianskej realite urobiť? Prehodnotiť staré zvyky, porušiť rutinu? Vytvoriť zvyky nové, urobiť z nich hravé rituály? Nechajte sa inšpirovať týmto eko-plánom.

A ako to všetko súvisí s našimi flamencovými aktivitami? Úplne priamo. Okrem aktívneho ekologického žitia, stali sme sa členmi siete prevádzok, ktoré akceptujú ŽIVEC ako platidlo pre celú našu umeleckú a vzdelávaciu produkciu. A keďže ku koncu septembra pripravujeme koncert slovenskej flamenco kapely Ponte Pardo, pri kúpe vstupeniek na mieste budete mocť použit okrem eura a Ticket poukážok aj Bratislavský Živec. Aj flamenco môže byť ekologické :) 

ponte_leaflet_01.PNG?height=285&width=40
piatok - 12.12. - 19:30 - MC Hlava 22 - Bazová 9, Bratislava

VSTUPENKY KÚPITE TU

rezervácie miest (sms) - 0911193382 
fotografovanie na koncerte je bez dohody, alebo uhradenia poplatku 20 eur zakázané
tlačová správa          fb event          e-pozvánka          affiliate program


PRI PLATBE NA MIESTE AKCEPTUJEME OKREM EUR
aj POUKÁŽKY, LOKÁLNU MENU a REMEDIOS VOUCHER:
tecm1.JPG?height=88&width=200http://www.zivica.sk/1/sk/lokalna-mena/bratislavsky-zivec


Odkazy: 
- živec vizuály 
- pre záujemcov, ktorí chcú pomocou živcov podporiť lokálnu ekonomiku 
- článok týždenníka TREND o novo-vznikajúcej lokálnej mene na Slovensku 

Daniel Godány, Remedios o.z. 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Členovia a spolupracovníci združenia REMEDIOS o.z.: Daniel Godány, kapela Remedios, kapela Ponte Pardo, lektori Flamenco Dance School, fotografi Jozef Páleník a Veronika Klimonová, maliar a sochár Jozef Kurinec, zvukoví majstri Ján Machút a Martin Nováček, filmoví režiséri, strihači a scenáristí Andrej Farba, Daniel Adamjak, konzultant Miroslav Palún. A podaktorí ďalší prispievatelia..