Remedios BlogAssociation of the art of good taste.

Flamenco Dance School v Bratislave

Publikované 23.02.2014 v 23:01 v kategórii Press, prečítané: 2544x

FLAMENCO DANCE SCHOOL v Bratislave je otvorená. Tanečná škola, najnovší počin kolektívu Remedios o.z., nie je v súčasnosti nič výnimočné. Takých tu už bolo, poviete si. Áno aj nie. Čím sa táto škola líši od jej podobných je fakt, že im ani trochu nie je podobná. Napríklad lektor Danito, dlhoročný tanečník, je neprehľadnuteľnou postavou Česko-Slovenskej flamencovej scény. Jeho nadhľad, humor a irónia dáva tomuto pedagogickému rozhodnutiu punc ležérnej bohémskosti, pohodovej vágnosti a nenútenej rebélie.
 

Remedios o.z., v spolupráci s Academia Universum n.o., otvorili školu flamencového tanca  FLAMENCO DANCE SCHOOL  v Bratislave. 


Okrem iného ponúkajú kurz flamenca pre všetkých, čo veria vo vlastné pohybové schopnosti. Pre pracujúcich, podnikateľov, dôchodcov, tanečníkov, básnikov aj milovníkov. Hodiny flamencového tanca a rytmiky vás dostanú do špecifického tvorivého nastavenia. V rytme klusu ušlachtilého španielskeho plnokrvníka, v jemne meditatívnom stave mysle, hrdo a s ľahkosťou vytancujete tajný, doteraz neobjavený kúsok svojej duše. Postupne odhalíte tajomstvá flamencovej kuchyne a jej interpretačného mystéria, a dozviete sa o silnom vplyve španielskych cigánskych tradícií na súčasnú podobu tohoto nádherného umenia. 


Záujemcovia majú k dispozícii nasledovné možnosti:

SKUPINOVÉ HODINY  pre úroveň začiatočníci + trošku vyššie

SÚKROMNÉ HODINY  pre introvertov, alebo pokročilejších

VÍKENDOVÝ WORKSHOP  pre intenzívny zážitok a väčšiu zábavu 

termíny aj miesto konania budú prispôsobené možnostiam záujemcov na základe prihlášky


NEZÁVAZNÁ PRIHLÁŠKA

KÚPIŤ HODINY

FB EVENT


OBSAH KURZU / WORKSHOPU: 1.flamencový tanec + 2.stepový tanec + 3.body clapping + 4.dychové cvičenia + 5.práca s emóciami. Technika dupov, choreografia, koordinácia tela a rúk. Rytmické a tanečné variácie. Ku koncu pokročilejšieho kurzu budú hodiny na živo doprevádzané gitarou. TRVANIE KURZU: cca 8 hodín / 1 mesiac / 1 skupina - kupujete ľubovolný počet hodín v rámci turnusu. Koľko hodín vezmete je na Vás, môžete jednu, či tridsať :) CIEĽOVÁ SKUPINA: Začiatočníci. Mierne pokročilí. Stredne pokročilí.


INFO: Budete potrebovať pevné topánky s 2-5 cm pevným opätkom (nie ihličky), dámy si môžu/nemusia dať dlhšiu voľnú suknu, prípadne oblečenú na nohavice alebo tepláky. Choreografia pre jednotlivcov aj páry v štýloch (palos) por alegrías, tangos, sevillanas .. 

TERMÍNY: termíny a časy budú prispôsobené možnostiam záujemcu/ov. Kurz / Workshop je možné organizovať pre uzavreté skupiny kde obsah, termín a miesto sa dohodne podľa požiadaviek klienta. Pre mimobratislavských možnosť ubytovania na priváte v cene kurzu. Pri firemnej objednávke realizovaný objem fakturujeme. Kurzy prebiehajú každý mesiac.
BENEFITY: fotodokumentácia, video nahrávka.. platíte len za hodinu, ktorú absolvujete.. pri objednávke a zaplatení plného kurzu (v rozsahu min. 8 súkromných hodín), poskytneme bonus v podobe voľného vstupu zdarma na najbližší flamenco koncert.. kúpené hodiny je možné venovať ako darček.. zlepšenie tanečných schopností.. a tota zabava :) .. akceptujeme aj poukážky Edenred (Ticket): Multi, Energy, Compliments, lokálnu menu Bratislavský Živec a Remedios Univerzálny Voucher.. po absolvovaní budete mať príležitosť vystúpenia s vlastným prejavom priamo na koncerte skupiny  Ponte Pardo 

LEGENDA: Flamenco bolo v roku 2010 UNESCOm vyhlásené za celosvetové nemateriálne dedičstvo ľudstva. Na území Slovenska začala za posledné roky pôsobiť nová, stále početnejšia generácia flamencových umelcov, ktorí dosiahli významné umelecké prieniky v medzinárodných aj lokálnych flamencových aktivitách. Flamencová tanečná škola, ako najnovší počin autorského kolektívu Remedios o.z., nie je v tomto zmysle výnimkou. Takých tu už bolo, poviete si. Áno aj nie. Čím sa táto škola líši od ostatných jej podobných je fakt, že im ani trochu nie je podobná. Napríklad lektor Daniel, dlhoročný aktívny flamencový umelec je neprehľadnuteľnou postavou Česko-Slovenskej flamencovej scény. Jeho nadhľad, humor a irónia dáva tomuto pedagogickému rozhodnutiu punc ležérnej bohémskosti, pohodovej vágnosti, a nenútenej rebélie. Takzvaný Flamenco Punk Punc (FPP). Je to certifikované označenie flamencového pedagóga najvyššej punkovej kategórie. Mnohí sa už oň pokúšali. Cesta k tejto vytúženej méte snáď každého, kto s vyučovaním flamenca má nejaké skúsenosti, je poznačená potom, slzami a krvou, a nejeden adept sa časom vzdialil od svojho sna, a opustil strastiplnú púť pedagóga ako totálne zlomený človek. Nie tak Daniel. Pri svojej vrodenej hypersenzitivite, komunikatívnosti, a vizionárskych schopnostiach vodnára s ascendentom váh, a slnečným znamením v treťom dome celostného horoskópu, sa Daniel v podstate nezmohol na žiadne také myšlienky, nebodaj činy, ktoré by ho zcestne mohli odviesť z cesty. A tak jeho dharma v súlade s karmou hovorí o flamencovom naplnení :) Každopádne, jeho umelecký životopis tomu nasvedčuje:

Daniel Godány - flamencový umelec, pedagóg, spisovateľ, dobrodruh. Profesionálne flamencové pôsobenie v Španielsku i na Slovensku z neho urobili to, čím je dnes. Vo svojej dlhoročnej tanečnej príprave sa od veku 10 rokov venoval spoločenskému tancu, pantomíme, kabaretu, klasickému stepu a flamencu. Zabával sa potajme aj s electric-boogie, ale toto obdobie svojho života nikdy nezverejnil. Všetky skúsenosti vďačne zúročil v mnoho hudobno-tanečných aj flamencových projektoch, vždy ako nezabudnuteľný kontrapunkt a humorný element. Ako spoluzakladateľ účinkoval v skupine Lagrima. Ako koordinátor bol členom organizačného tímu pre väčšinu ročníkov medzinárodného festivalu: Flamenco Festival Bratislava. Je členom skupín Remedios a Ponte Pardo, ktoré v poslednom čase aj manažuje. Sólovo vystupuje pod umeleckým menom ´Danito El Loco´. V ČR alternoval so svojim kolegom Matúšom, postavu cigánskeho tanečníka v česko-americkej produkcii muzikálu Carmen s Luciou Bílou. Okrem tancovania hrá na cajon, a bonga. Jeho flamencový tanečný prejav charakterizuje extrémna technika chodidiel a osobitá tanečná interpretácia, vďaka ktorej si vyslúžil svoj divoký pseudonym. Okrem flamenca, občasného herectva, či pantomímy sa venuje vyučovaniu anglického a španielskeho jazyka, umeleckému písaniu, coachingu, a tantre. Absolvoval pedagogické tréningy v priebehu svojej 3 ročnej stáže v Španielsku, a následnej 5 ročnej praxi s verbálnou aj neverbálnou komunikáciou, a jazykovým vzdelávaním v medzinárodnom korporátnom prostredí. (Daniel Godány, +421 911 193382, remedios.sk@gmail.com, www.remedios.sk, REMEDIOS o.z., ​IČO: 42184151)  Prof. CV


MIESTO V SKUPINE SI REZERVUJETE TU

HODINY KÚPITE na mieste, alebo TU

FB EVENT - ĎAKUJEME, ŽE O NÁS DÁTE VEDIEŤ :)


Koľko hodín vezmete je na Vás, môžete jednu, či tridsať :)PRI PLATBE NA MIESTE AKCEPTUJEME OKREM EURA
aj POUKÁŽKY, LOKÁLNU MENU a REMEDIOS UNIVERZÁLNY VOUCHER:
tecm1.JPG?height=88&width=200 http://www.zivica.sk/1/sk/lokalna-mena/bratislavsky-zivec

REMEDIOS UNIVERSAL VOUCHERPRED PRÍCHODOM DAJTE VEDIEŤ, ŽE PRÍDETE

Daniel Godány

www.flamenco.skKomentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Členovia a spolupracovníci združenia REMEDIOS o.z.: Daniel Godány, kapela Remedios, kapela Ponte Pardo, lektori Flamenco Dance School, fotografi Jozef Páleník a Veronika Klimonová, maliar a sochár Jozef Kurinec, zvukoví majstri Ján Machút a Martin Nováček, filmoví režiséri, strihači a scenáristí Andrej Farba, Daniel Adamjak, konzultant Miroslav Palún. A podaktorí ďalší prispievatelia..