Remedios BlogAssociation of the art of good taste.

Filtrované vnímanie

Publikované 23.02.2013 v 23:04 v kategórii Kreatívne, prečítané: 444x


Podľa niektorých nefiltrovaných extrémnych myšlienkových prúdov je celá realita okolo nás v podstate len výplodom blúznenia jedného prechladnutého vesmírneho nosorožca. Podľa úplne iných teórií je pre zmenu naša civilizácia založená na zvratkoch náhodnej multi-dimenzionálnej okoloidúcej. Myslím, že by extrémni myšlienkoví prúdiči nemuseli fajčiť toľko nekvalitného matrošu. Samozrejme, všetci cítime potrebu istej spirituality. Duchovna. Ja takisto, len toť nedávno som si to uvedomil. Proste raz v noci, znenazdajky zo spánku, posadil som sa prudko v posteli, a bolo to tu. Chýbalo mi duchovno. Obul som si teda papuče, že ho idem pohľadať. A viete čo? Tak mi treba.
Na ceste hľadania, v prestávkach medzi jednotlivými fajčeniami nekvalitného matrošu, ocitol som sa na neočakávaných miestach, v rôznych nepravdepodobných situáciách. Tak napríklad v tantrickej komunite. To Vám bol zážitok priam katarzný. Predstavte si skupinku nadherných ľudí, ako sa nádherne vlnia v rytme hlbokého tantrického dýchania, v meditáciách podľa Osha nachádzajúc odpovede aj na nepoložené otázky. Je to v podstate veľmi jednoduché. Najprv sa registrujete, potom zaplatíte, a potom nekladiete otázky. Jednoducho prúdite s prúdom energizovaných čakier. Prípadne sa tomu celému možete aj brániť. Ale to sa evidentne neoplatí. Brániť sa niečomu, za čo ste si zaplatili. Fakt je, že som odtiaľ odchádzal čistejší, usmiatejší, o 5 kíl váhy ľahší, a preplnený vesmírnou energiou. Teda aj sexuálnou. Pretože sme okrem práce s energiami čakier, správnou dávkou erotického napätia v zmiešanej mužsko-ženskej skupine, a správnymi na to určenými meditačnými technikami, kumulovali sexuálnu energiu, ktorá za predpokladu, že ju potom použijete inak, než ste zvyknutí, prinesie efekt iný, než ste zvyknutí. Taký duchovný. 
Vtedy som zas niečo pochopil. Nielen, že všetko so všetkým súvisí, a že všetko je v skutočnosti pravdivé. Ale, že to bežne vidíme cez filtrované vnímanie. A tiež, že meditácia tie naše početné filtre pomáha zjemňovať. Umožňuje nám vidieť jednotu protikladov. A zmieruje nás s realitou inak, než racionálnou cestou. Celistvo a holisiticky, pomocou vhľadu, o ktorom každá pozemská kultúra už nejakú tú zmienku v histórii zanechala. A predsa, za normálnych okolností pozeráme, ale nevidíme. 
Takže navrhujem začať novú cestu hľadania veľmi zľahka, akoby mimochodom, napríklad koncertom kapelky Ponte Pardo. Pretože tak jemnú, takmer až neviditeľnú flamencovú duchovnosť ste pravdepodobne ešte nevideli :)

Daniel Godány, Remedios o.z.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Členovia a spolupracovníci združenia REMEDIOS o.z.: Daniel Godány, kapela Remedios, kapela Ponte Pardo, lektori Flamenco Dance School, fotografi Jozef Páleník a Veronika Klimonová, maliar a sochár Jozef Kurinec, zvukoví majstri Ján Machút a Martin Nováček, filmoví režiséri, strihači a scenáristí Andrej Farba, Daniel Adamjak, konzultant Miroslav Palún. A podaktorí ďalší prispievatelia..