Remedios BlogAssociation of the art of good taste.

ALMA FLAMENCA v divadle Aréna

Publikované 28.05.2014 v 15:58 v kategórii Podnikaví flamenkáči, prečítané: 499x

Zorganizovať koncert v komerčnom priestore s nekomerčným ´budgetom´ je komplexný ´tásk´. A niekto na tom určite stratí. Či už úsilie, čas, alebo peniaz. Získať sa dá však tiež. Lekciu politickej komunikácie, aby aj vlk aj koza.. veď viete. Alebo kdečo o eventovom manažmente. O určovaní hraníc, práci s emóciami, dosahovaní komunikácie, o spoločenských potrebách, nadávaní do vetra, prípadne o viere v lepší budúci raz.. Na druhej strane divák získa neuveriteľný zážitok z flamencového umenia :)
O čom vlastne píšem? Prišiel za mnou kamoš zo Španielska žijúci na Slovensku. Že urobil rozhodnutie (podľa mňa tak trochu emocionálne) zorganizovať pre kamoša (zo Slovenska žijúceho v Španielsku) koncert. Napokon, urobil to rozhodnutie aj pre seba a svoje obchodno-prezentačné zámery, pre komunitu krajanov, pre dobrý pocit, a možno chcel skúsiť nepoznané, zažiť dobrodružstvo. Ako sa na podnikavého človeka patrí. Plný rešpektu, inšpirovaný a nadchnutý, jeho žiadosti o pomoc a spoluprácu som nevedel odolať. S ohľadom na krátkosť až urgentnosť časového plánu, a výšku vstupných investícií za prenájom priestoru, privolil som na spoluprácu bez nároku na odmenu. Pilotný projekt s takýmto inputom a v tomto pracovnom, organizačne nie čisto profesionálnom obsadení, bol vlastne odsúdený na benefičný až takmer stratový charakter. Hlavne pre niekoho, kto sa aj napriek skúsenosti s biznisom rozhoduje emocionálne.. 

Vlastne sa smejem. Aha :) .. Nebudem to príliš rozvádzať. Pointa mi vychádza nasledovne. Spolupráci sa učíme celý život. Od začiatku do konca. V začiatkoch a koncoch je tá spolupráca dokonca viac než nevyhnutná. V začiatkoch, ako deti, učíme sa spolupráci (alebo aj nie) od autorít. V koncoch sme na nej (spolupráci) už takpovediac závislí. A predsa, nejak nie je úplne jasné na základe akých kritérií sa k nej rozhodujeme, a čo vlastne tá spolupráca je. Či v akej súvislosti so súťaživosťou je korelovaná, a kedy to už spolupráca nie je. Hm.. to zvláštne slovo korelovaná si nevšímajte, neviem kde sa to vo mne zobralo. V alterovaných stavoch mysle (fuu.. znovu) reagujem kultivovanou spisovnosťou :) .. Myslím, že by mohlo ísť o win-win riešenia. Kde také absentujú, asi už o spoluprácu nepôjde.. skôr o využívanie slabín partnera, alebo klienta .. vo svoj prospech. No akcia tu, vyvolá reakciu tam.. A že prečo mám teraz alterovaný stav mysle? .. V procese hľadania partnerov, a spolupráce pre podporu realizácie podujatia, prišli sme do kontaktu veru s rôznymi požiadavkami :) 
 
Teda.. v zmesi prímesí navrhol by som, o čom radno premýśľať pri takomto projekte:
- win-win cieľ a prínos, vyjasnené obchodné podiely všetkých účastníkov na zisku aj strate 
- charakter produktu, cieľová skupina, vhodnosť kombinácie viacerých (produktov / skupín) 
- termín realizácie projektu vs výrobná kapacita projektu vs predajná kapacita projektu
- zmluvne ošetrená spolupráca, definované práva a povinnosti, zodpovednosti, hranice 
- a podobne.. doplním, keď ma niečo napadne

Každpádne, rád by som týmto poďakoval všetkým podporovateľom krásneho flamencového podujatia ALMA FLAMENCA v našich malých slovenských končinách. 


VSTUPENKY KÚPITE TU:
náš predaj 
ticketportal.sk 
Gustos Market
rezervácie vstupeniek (sms) - 0911193382 / 0908129841
tlačová správa   fb event   e-pozvánka   affiliate program


PODUJATIE PODPORILI:

gustosmarket - camaradecomercioradioantena - zaujimavostiwandacsrhgipsytvkamdomestamusic-zonepodujatiekedykamstudenttvgregikamnaslovenskolimenašpanielske veľvyslanectvodirecthouseesebesenatorbanquetslolatoursmarsannticketportalpredpredajta3milliardsunORGANIZÁTORI:

DQiZ6eyS98Ak-bWTXXHu_QDTQH0KWY6GRQOenASihttp://www.camaradecomercio.sk            POD ZÁŠTITOU VEĽVYSLANECTVA ŠPANIELSKA

iadf91xSSrs4hpHe6eSjdK5cCdnsGqAkVoh_KpNJvdSPA_U-tLBcSrmPiez_DKC-K__N55yyb4Sm-p-tMEDIÁLNI PARTNERI:

www.radioantena.sk  2xlDjqStPKDz8iDz685LX0h8xVnPDX3TnWsI8T_Y www.wanda.sk

xP7iS_c8DK1eQw-9Umo1cDQzN6DjdCznq940tG5F   www.gipsytv.eu   www.kamdomesta.sk

aGfF_PeiWW601hMMaI8Ksin4ExTZs3Pibhcmxlky eZtN1sXF9hVtZu1N9pOxlnbMZv5OtHIdczu3_j0d VwZfpMqwepDf8rKJe5uWouoO5rfsO7KPoveOf-BV

BgWI8sEyzqhWPuvXj-oLDd0PXff_Oorm5uefhezX  6wGh6G3ZP7MuduUpy4rudR8wSlCEeM2qdspIVVxI  TA3_01.PNG     2c2jZt7HkhoaQOe_PrLe6O6knc53OFUc8QVBmMwfS09VorwuFiNMALcDqzeIhaQHxAfgOlJ5tEg5zjf8            PARTNERI:

KrxOSrYRPiaLcD74b4gEMX2dK8eCTY-UTUT3c9GH www.lolatours.sk   http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/BRATISLAVA/es/Embajada/Paginas/inicio.aspx   xdeuBGA-OqaqWYDsuRHAc1L7Wh9dM3L-gNnun5GV   www.esebesoftware.com   www.marsann.sk   Y9RkiWpvNy8ejcM_hizHKnWfW0qN1APMD00AeLJt

predpredaj.sk.png


Partnerom podujatia je aj CK LOLA TOURS. Každý hosť, ktorý si zakúpi zájazd do Španielska s CK LOLA TOURS na Costa Brava,získa vstupenku na jedinečnú Flamenco Show GRAN CASINO počas pobytu, kde zhliadne vystúpenia umelcov ako José Leon,tenor SAM, Diego Cortez, a predstavenie baletu Fantasia Espaňola. Ponuka platí len na vybrané termíny v sezóne Leto-Jeseň 2014.Varianta vstupenky: COPA (za príplatok je možná varianta CENA). Ponuka platí aj pre partie alebo kolektívy.


Daniel Godány, Remedios o.z.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?Členovia a spolupracovníci združenia REMEDIOS o.z.: Daniel Godány, kapela Remedios, kapela Ponte Pardo, lektori Flamenco Dance School, fotografi Jozef Páleník a Veronika Klimonová, maliar a sochár Jozef Kurinec, zvukoví majstri Ján Machút a Martin Nováček, filmoví režiséri, strihači a scenáristí Andrej Farba, Daniel Adamjak, konzultant Miroslav Palún. A podaktorí ďalší prispievatelia..